sobota, 4 maja 2013

Patchwork z jednego arkusza papieru


Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak w trochę inny, nietypowy sposób wykorzystać ten "ogłoszeniowy" papier z kolekcji Just a Note:


Zazwyczaj z tego typu arkuszy wycina się pojedyncze ogłoszenia albo obrazki i używa się ich jako dodatków. Ja postanowiłam jednak na bazie papieru stworzyć scrap, bardzo nietypowy, bo użyłam w nim tylko tego jednego papieru. Nie wyszło jednak zbyt oszczędnie - potrzebowałam do tego aż trzy arkusze papieru, ale myślę, że efekt był tego wart ;-) Pozostałe ścinki, a jest ich trochę, na pewno wykorzystam w innych pracach.


Pojedyncze "ogłoszenia" powycinałam, obszyłam beżową nitką, postrzępiłam i pobrudziłam brzegi, a potem nakleiłam na bazę dokładnie w tych samych miejscach. Niektóre arkusze przykleiłam na cienkiej piance, inne na grubszych kosteczkach 3D, dzięki czemu efekt warstwowania jest bardziej wyraźny.


Dodatków w scrapie jest naprawdę niewiele - trochę farby strukturalnej nałożonej przy pomocy "maski" z wykrojnika, którą potem też wykorzystałam do ozdobienia pracy, kawałeczki lnianego sznurka (kocham!) i papierowa koronka.
Kolorystyka papieru doskonale skomponowała się z naszym polnym zdjęciem z pleneru ślubnego. Polecam Wam bardzo takie eksperymenty z jednym papierem. Ja na pewno jeszcze do nich wrócę :-)

Z okazji dzisiejszego Międzynarodowego Dnia Scrapbookingu życzę Wam duuużo radości ze scrapowania,  mnóstwa weny i wielu fantastycznych pomysłów :-*

A jeśli ktoś z Was ma ochotę sprawić sobie w tym dniu mały prezent, to zapraszam do udziału w naszej scrapowej majówce ;-P ---> klik, klik

Ściskam,

Ivy


Wykorzystane materiały:

- papier Just a Note #1;
- lniany sznureczek w kolorze białym (już niedługo w naszym sklepiku); 

6 komentarzy:

Dziękujemy za komentarz :-)