poniedziałek, 25 stycznia 2016

Dobrze będzie ...


Ten rok zaczynam z "poślizgiem". Wszystkie założenia powoli zaczynają się sypać jak domek z kart. Niestety, życie lubi pisać swoje scenariusze, a my często nie mamy na to wpływu. Dlatego tworzę sobie motywacyjne hasła, które ustawiam w rożnych miejscach, by po prostu patrząc na nie uśmiechnąć się :)

Ten tekst znalazłam kiedyś gdzieś w sieci:

- O czym myślisz? - spytałem.
- O tym, jak to będzie?
- Dobrze będzie.


i to on pojawił się w mojej najnowszej ramce. Ramkę pomalowałam na biało akrylową farbą. Zrezygnowałam z innych dodatków. Zdecydowałam, że środek z cytatem stanowić będzie jego centralny punkt. Bazę stanowi turkusowy papier z nadrukiem z kolekcji "A Hint of Paper". Pochlapałam go mgiełkami i złotą farbą akrylową. Na niektóre fragmenty naniosłam pastę strukturalną wykorzystując do tego celu maskę i tradycyjnie folię OWV. 


Cytat wycięłam z pasków do samodzielnego wycinania z bożonarodzeniowej kolekcji "Jolly&bright". Na odwrotnej ich stronie znajduje się alfabet w dwóch kolorach: zielonym i beżowym. Głowna część hasła DOBRZE BĘDZIE utworzyłam z tekturowego alfabetu, wykorzystując również ich "odwrotną stronę". Puste pola podkleiłam resztkami papierów. Pozostałe literki pomalowałam akwarelkami. Na koniec cały napis pokryłam crackle.Całość, u góry i u dołu, ozdobiłam pasami z wstążek, perełek i cekinów. Ładnie harmonizują z tekstem i sprawiają, że cytat nie wydaje się być "mdły".


Zachęcam was do tworzenia takich motywacyjnych ramek. Mogą mieć przecież zupełnie inną forme np jako strona kalendarza, magnes na lodówkę czy klasyczne LO ... Zresztą każdy z was zapewne znajdzie swój pomysł na swoje motto!

Pozdrawiam optymistycznie :)Wykorzystane materiały:

4 komentarze:

Dziękujemy za komentarz :-)