sobota, 9 marca 2013

Na Wielkanoc


Witajcie :) Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Dziś chcę pokazać Wam 2 bliźniacze kartki świąteczne z sielskimi wianuszkami.

Pierwszą wykonałam na bazie papieru be optimistic #6.


Druga powstała na bazie hot&cold #6.



Wykorzystane materiały:

- Papier be optimistic #6
- Papier be optimistic #5
- Papier hot&cold #6
- Papier hectic-eclectic #2
- Papier time4joy #6
- Karton Smooth absolute white
- wstążka w kratkę 12 mm jasnozielona

Życzę udanego weekendu :)

Klaudia

piątek, 8 marca 2013

Weekendowe Wyzwanie Ekspresowe #3

Witajcie,

nadszedł czas na nasze trzecie wyzwanie ekspresowe. Wiosna już za pasem, prawie czuć ją w powietrzu i spod burych kolorów zaczyna wyglądać już do nas delikatna zieleń. Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo tęsknię za ciepłem, słońcem i wiosenną aurą. Więc dziś mam ochotę przywołać z Wami wiosnę. A że mamy dzisiaj Dzień Kobiet to oprócz składania najserdeczniejszych życzeń dla wszystkich Pań, chciałabym dedykować im to wyzwanie. Oczywiście, nie znaczy to, że panowie nie mogą wziąć w nim udziału ;-)



No to nie przedłużając temat dzisiejszego wyzwania to: 

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty 

Stwórzcie pracę, która będzie pełna kwiatów i kwiatuszków - gotowych, wycinankowych, stemplowanych, rysowanych, wydrukowanych na papierze, i własnoręcznie wykonanych wszystkimi możliwymi sposobami. Żadne prace clean&simple nie wchodzą w grę - zaszalejcie i zróbcie coś naprawdę "na bogato" :-))) Forma, kolorystyka, zastosowane techniki - to zależy już tylko od Was ;-)

Na zwycięzcę wyzwania czeka oczywiście bukiet kolorowych kwiatów prosto z kiviowego sklepiku :-)

A w bukiecie m.in. cudne goździki z perełkami, urocze słoneczniki, eleganckie szarotki, maleńkie różane pączki i duże, warstwowane róże oraz wiele, wiele innych :-)


Jak wyglądają zasady zabawy?

Tak, jak w innych wyzwaniach, trzeba przygotować pracę według określonych wytycznych.
Praca musi być nowa, niepublikowana nigdzie wcześniej. Na wyzwanie możecie zgłosić tylko jedną pracę.
Nie musicie wykorzystać w niej materiałów ze sklepu Rapakivi, ale będzie nam miło, jeśli tak się stanie.
Prosimy też, aby w poście na Waszym blogu pojawiła się informacja, że bierzecie udział w naszej zabawie. Prosimy też, aby podawać w zgłoszeniu bezpośredni link do posta.

Na Wasze prace czekamy do niedzieli 10 marca do północy. Spośród wszystkich zgłoszonych prac wybierzemy jedną. a jej autora/autorkę nagrodzimy zestawem naszych produktów. Wyniki opublikujemy we wtorek 12 marca po południu.  

czwartek, 7 marca 2013

Scrap Energetyczny


Witajcie moi drodzy!
Dzisiaj przychodzę do Was z energetycznym i trochę szalonym scrapem :)
Bazowałam na papierze Hot&Cold#3


Scrap jest warstwowy, a w tym warstwowaniu pomogły mi papiery z 


Złotą ecoliną namalowałam kółeczka na przeźroczystej kalce.


Nie mogło też zabraknąć kredek, żelopisu i chlapnięć!


I jeszcze chorągiewki :)


Pozdrawiam,
noomiy

Użyłam:

środa, 6 marca 2013

Carpe diem!


Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj po raz pierwszy zabrać głos w tym miejscu. Chciałam dzisiaj pokazać Wam notatnik z pozytywnym przesłaniem. Carpe diem - chciałoby się dodać do tekstu zamieszczonego na okładce, tym bardziej że pierwsze promienie wiosennego słońca budzą optymistyczne nastroje... Tak więc - pozytywnie, ale w delikatnym stylu vintage (bo nie mogłam się obyć bez mojego ulubionego odcienia Distress Ink ;) )







Do wykonania tej pracy wykorzystałam:

Pozdrawiam Was serdecznie, życząc... wszystkiego wiosennego!
zuzanka

wtorek, 5 marca 2013

Wyzwanie #15

Witajcie,

czas na nasze kolejne comiesięczne wyzwanie. Za oknem już prawie wiosennie, więc czas na... wiosenne porządki. W związku z tym postanowiłyśmy trochę zmienić zasady zabawy ;-P Ale zanim o tym, podsumujmy lutową edycję.

Przyznamy, że ze względu na temat, spodziewałyśmy się sporej liczby prac, ale i tak ilość była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Przypominamy, że na nasze wyzwanie można zgłosić tylko jedną pracę, dlatego jeżeli ktoś zgłosił dwie, drugi link został usunięty z naszej listy. Prosimy też, żeby linkować bezpośrednio do posta z pracą, a nie do głównej strony bloga. Wtedy łatwiej będzie nam znaleźć zgłoszoną do zabawy pracę :-)

Banerek top3 



wędruje do:




A wygraną w wyzwaniu, czyli bon 50 zł na zakupy w naszym sklepie i możliwość zaprezentowania się na naszym blogu otrzymuje...


autorka pracy nr 70, czyli elwira-k.

Gratulujemy i prosimy o kontakt (iwona@scrapakivi.com)

Jeszcze raz dziękujemy za udział w naszej zabawie i zapraszamy do kolejnej edycji :-)

Jak już zapowiedzieliśmy będą małe zmiany. Tym razem przygotowałyśmy dla Was mapkę - w wersji kartkowej (na podstawie której możecie stworzyć też inne rzeczy, np. okładkę notesu) i scrapową. A nasz Gość, czyli zwycięzca poda Wam 3 dodatkowe wytyczne, czyli elementy, które powinny znaleźć się w Waszej pracy. 

Mamy nadzieję, że nie jest to zbyt skomplikowane :-)

W marcu naszym Gościem jest oczywiście miesz-Anka, która wygrała zabawę w styczniu. 



Oto co Ania pisze o sobie:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Cieszę się ogromnie z wyróżnienia i możliwości zaprezentowania się jako gościnna projektantka.

Na imię mam Ania, a w sieci istnieję od maja 2011 r. jako miesz-Anka. Tworzę całe życie, uwielbiam przerabiać przedmioty, które wpadną mi w ręce. Lubię szyć filcowe poTworki, łączyć koraliki, druciki i różne błyskotki w biżuteryjne „conieco”.  Lubię próbować różnych nowych rzeczy, a jest ich jeszcze sporo... takich całkiem nowych, nieodkrytych przeze mnie. W ostatnim czasie najczęściej jednak sięgam po papiery. W tworzeniu nie działam według jakiś ustalonych reguł, zasad, a metody działania mam swoje własne. Nie mam swojego stylu ... a może mam tylko o tym nie wiem? ...

Prace Ani możecie podziwiać na Jej blogu :-)

W tym miesiącu mamy dla Was takie mapki:




Możecie je oczywiście dowolnie obracać i przekręcać :-)

Dodatkowe wytyczne od naszego Gościa to: 

- przynajmniej jeden guzik;
- zawieszka (np. charms);
- własnoręcznie zrobiony kwiat.

Miesz-Anka przygotowała dla Was delikatną, imieninową kartkę:





Wykorzystała w niej m.in.:

- papier Hot&Cold #4;
- papier smooth cream.

Również nasze DT ma dla Was kilka inspirujących prac:

Klaudia stworzyła warstwowaną kartkę w stylu vintage:


Materiały:

- papier Winter Elegance #2;
- karton ozdobny juta.

Ki stworzyła kobiecą kartkę w odcieniach fioletu:


Materiały:

- Hectic Eclectic #4;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Hectic Eclectic #2;
- duże, kremowe róże;
- drobne, białe różyczki.

Noomiy stworzyła kremowo - złoty scrap:


Materiały:

- karton rough absolute white;
- papier Winter Elegance #1;
- papier Winter Elegance #3;
- papier Winter Elegance #4;
- papier Hot&Cold #3;
- papier Hot&Cold #4.

Katrina stworzyła LO w wiosennym klimacie:


Materiały:

- papier Hot&Cold #4;
- papier Be Optimistic #4;
- papier A Time4Joy #5;
- papier A Time4Joy #6;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Be Optimistic #1;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Be Optimistic #2;
- wstążka w zieloną kratę;
- zielone różyczki;
- pręciki perłowe 3 mm białe.

Zuzanka przygotowała uroczą kartkę z okazji narodzin dziecka:



Materiały:

- papier Hot&Cold #1;
- karton wizytówkowy kremowy len;
- papier smooth absolute white.


Witch_m stworzyła kartkę w klimacie vintage:


Materiały:

- papier Be Optimistic #3;
- papier Hectic Eclectic #1;
- papier smooth absolute white;
- kremowe, drobne różyczki;
- czerwone, drobne różyczki.

Ivy przygotowała romantyczny scrap w bieli:


Materiały:

- karton wizytówkowy plaster miodu;
- papier smooth absolute white;
drobne, białe różyczki,
- szarotki z brokatem;
- perełki białe 3 mm;
- perełki białe 6 mm.

W tym miesiącu nagrodą w naszej zabawie jest podwójny zestaw papierów Be Optimistic z dobranymi kolorystycznie dodatkami:


Wprawne oko dopatrzy się wśród nich kilku nowości, które niedługo pojawią się na naszych sklepowych półkach ;-)

Do nagrody dołączymy też pewną niespodziankę, o której za jakiś czas pewnie dowiecie się z naszego bloga (i z naszego sklepiku) ;-)

Zanim weźmiecie udział w naszym wyzwaniu, przypominamy o kilku zasadach:


- do wyzwania można zgłosić tylko jedną pracę;
- prosimy o podanie linka bezpośrednio do posta, w którym znajduje się zgłoszona praca;
praca zgłoszona do wyzwania powinna być nowa, niepublikowana nigdzie wcześniej;
wyzwanie można łączyć z innymi;
nie musicie używać produktów Rapakivi, ale będzie nam bardzo miło, jeśli pojawią się one w Waszej pracy :-) 


Na Wasze prace czekamy do 25 marca.

Zapraszamy do zabawy :-)

poniedziałek, 4 marca 2013

Wielkanocne jajka na patyku...



Witam was ... już prawie wiosennie .... Słońce świeci za oknem ... a w domu ruszyły pełną parą przygotowania do Świąt, które w tym roku jak wiecie mamy wyjątkowo wcześnie !

Dlatego dziś w ramach mojej pierwszej inspiracji dla Was chciałam wam pokazać moje Wielkanocne jajka na patyku. Uwielbiam tę formę dekoracji /robię ją zresztą co roku/ bo nie jest zabowiązująca ... i właściwie można ją umieścić wszędzie ...

Tak prezentują sie na mojej starej dębowej komodzie :)


Do ich wykonania użyłam papieru z kolekcji Hot&Cold. Nakleiłam ozodbne wstążeczki, perełki i soczystą energetyczną kwiatową dekorację /na jednej z nich motyla/, która fajnie kontrastuje z delikatnym papierem w kolorze beżu. Całość uzupełniłam papierową koronka, która nadała im lekkości. Tak ozdobione jajka umocowałam na wykałaczce, poczym podkleiłam je z tyłu białym ozdobnym papierem. Można tam umieścić np sentencję lub po prostu życzenia świąteczne.





 I jeszcze w całości ...



Pozdrawiam 
kigabet vel Ki

Wykorzystane materiały:
- papier z kolekcji Hot&Cold #2

piątek, 1 marca 2013

Komunijnie


Witajcie :) Dziś mam przyjemność przedstawić moją pierwszą pracę inspiracyjną w DT Rapakivi.

Wykonałam kartkę - pamiątkę I Komunii Świętej. Doskonale sprawdził się tu delikatny papier
hot & cold #2. Kartkę ozdobiłam falbanką z organtynowej wstążeczki, koronką i własnoręcznie wykonanymi kwiatuszkami.




Pozdrawiam serdecznie :)

Klaudia

Użyte materiały:
- papier hot&cold #2
- karton smooth cream