piątek, 10 października 2014

Świąteczne pudełko i kurs

 Witajcie ;-D

Dzisiaj przybywam z kursem na sześciokątne pudełeczko, które wcześniej tutaj prezentowałam na blogu.  Takie pudełeczko świetnie się sprawdzi jako opakowanie na świąteczny prezent (np. własnoręcznie ozdobioną bombkę ;-D).


Pudełeczko jest połączeniem zimnych i ciepłych odcieni papierów i jest bardzo mocno wytuszowane.


 

 Do zrobienia pudełeczka będą potrzebne
-dwa arkusze papieru 30x30 (lub wizytówkowego),
- klej,
- nożyczki/ nożyk
- linijka i ołówek,
- narzędzie do bigowania
- dziurkacz introligatorski
- wstążka,
- ozdobyWykorzystanie papieru do scrapbookingu Rapakivi  ma dwie niezaprzeczalne zalety w porównaniu z papierem wizytówkowym. Po pierwsze możemy zrobić większe pudełeczko, a po drugie wykorzystując papier dwustronny mamy od razu ozdobione ścianki (także w środku).

Będziemy potrzebować dwóch takich samych elementów bazowych. UWAGA: zakładki (1,5 cm lub 1/2 calowa) muszą się znajdować z tej samej strony w obydwu elementach.

W zależności  od papieru, który użyjemy wymiary są następujące.Po docięciu papierów do odpowiedniego wymiaru bigujemy linie pionowe i poziome.


 Żeby zbigować skos ołówkiem zaznaczamy środek bigowania na górze i łączymy z pierwszym punktem przecięcia. Używamy do tego po prostu linijki i maty do cięcia.

 Po zbigowaniu wszystkich skośnych linii zaginamy skośne linie w następujący sposób:


W dolnej części pudełka wycinamy po skosie linie bigowania (do przecięcia z poziomym bigowaniem). Gotowe elementy układamy obok siebie. Klejem smarujemy tylko jedną zakładkę i przyklejamy tak, by uzyskać jeden długi, sześcioelementowy pas. (Niestety w ferworze tworzenia kursu nie zrobiłam zdjęcia tego pasa).

Ja na tym etapie potuszowałam i  ozdobiłam pudełko borderami (łatwiej jest je przykleić, kiedy jeszcze możemy ścianki rozłożyć na płasko). Później  smarujemy klejem drugą zakładkę i sklejamy pudełko w całość.

Przy sklejaniu dna pudełeczka ja wspomagam się wysokim opakowaniem kawy Inki- nakładam na nie pudełko i mogę wtedy wygodnie  docisnąć sklejane elementy i ukształtować w miarę równy sześciokąt.Na koniec zginamy  górne ścianki do środka

 
i dziurkaczem introligatorskim robimy dziurki, przez które przewlekamy wstążkę.

 Jedną ze ścianek ozdabiamy dużym dekorem:

Mam nadzieję, że komuś się kurs przyda i pomoże pieknie zapakować świateczne prezenty, bo po nabraniu wprawy i przy wybraniu odpowiedniego papieru pudełeczka robi się miło, łatwo i przyjemnie, do czego zachęcam.
9 komentarzy:

Dziękujemy za komentarz :-)