poniedziałek, 14 marca 2016

karteczki na Wielkanoc ...

Hej hej ... niedługo Wielkanoc ... z tej okazji wykonałam trzy kartki inspirowane ciepłymi kolorami wiosny: słoneczną żółcią, różnymi odcieniami zieleni oraz bielą przebiśniegów wymieszaną z z odrobiną soczystej pomarańczy. 

Pierwszą kartkę wykonałam na białej bazie. Nakleiłam na niej kremowy a następnie żółty papier z kolekcji Lacy Sunset. Kompozycję osadziłam na ażurowej koronce. Wianek wykonałam z dwóch różnych odcieni zieleni (dla uzyskania ciekawszego efektu 3D). W dolnej jego części umieściłam trójkolorową kwiatową kompozycję, w centrum nakleiłam tekturowe jajka. Większe pokryłam crackle. Na mniejsze nakleiłam "odpadki" po wyciętych ażurowych jajach - dały fajny niekonwencjonalny wzór. Dodałam półperełki, gazę i ozdobne zawijasy. Całość na końcu - tradycyjnie - pochlapałam akwarelkami i tuszami.

Drugą kartkę dla odmiany wykonałam na zielonej bazie. Byłam ciekawa jak sprawdzi się w takim układzie. No i jestem zadowolona. Tu nakleiłam papiery "odwrotnie" - najpierw ciemny, potem jasny. Układ kompozycji ten co poprzednio. Wykorzystałam jednak nie gładkie a ażurowe jajko z kolekcji Rapakivi :)
Trzecia powstała na bazie kremowej - czyli klasycznie. Trzymałam się dalej tej samej kompozycji ... z tym, że tutaj pojawia się tekturowy motyw zająca nie pisanki. Kolorystyka jest też nieco inna. Dominują turkusy z kolekcji A Hint of Papper.Pozdrawiam już przed-świątecznie ...


Wykorzystane materiały:ps: na koniec zapraszam was do wzięcia udziału w naszym marcowym wyzwaniu. Poniżej moja karteczka wykonana na to wyzwanie ... wstawiam z lekkim opóźnieniem ;) Przyznaje, że mam słabość do tej tekturki.
 

 


2 komentarze:

Dziękujemy za komentarz :-)