środa, 18 kwietnia 2012

SCRAPOWY ELEMENTARZ - rozdz.1: Baza

Serdecznie zapraszamy do śledzenia nowego cyklu, który będzie raz w miesiącu gościł na naszym firmowym blogu. Nazwałyśmy go "Scrapowy Elementarz", ponieważ będziemy się w nim bliżej przyglądać poszczególnym elementom layoutów, potocznie zwanych scrapami. Zaczynamy od rzeczy podstawowej, czyli od bazy, stanowiącej tło naszego LO.

Najczęściej wykorzystuje się bazy kwadratowe o rozmiarze 30x30 - takie wymiary mają także oferowane przez Rapakivi papiery scrapowe, które same w sobie stanowią tło dla scrapa:  Doskonale sprawdzają się także jednokolorowe tekturki, które można w różny sposób przyozdobić. Ja wybrałam farbę akrylową nakładaną za pomocą maski: 


Noomiy swoją pochlapała (można do tego używać tuszów, farbek, ecolin):  
Podobnie zrobiła Asica, ozdabiając czystą kartkę wspaniałym zaciekiem: 


Kolejną możliwą bazą jest zwykła tektura modelarska, czyli szary karton - u mnie z gazetowym tłem:  


 Oraz podobnie wyglądająca tektura falista, dająca dodatkową możliwość odsłonięcia części "żeberek" - ja swoją przyozdobiłam jeszcze stempelkami: 


Wiele baz można utworzyć z recyklingowanych papierowych opakowań, takich jak choćby papierowe torby - swoją okleiłam patchworkiem ze skrawków scrapowych papierów:  


Można także rozłożyć dowolne pudełeczko, na przykład po czekoladzie i zrobić z niego bazę w nietypowym kształcie - ja dodatkowo okleiłam je wycinankami zrobionymi ozdobnym dziurkaczem:  


W scrapowym świecie nie marnują się także stare koperty - u mnie bąbelkowa z wyrysowanymi odręcznie gwiazdkami:  


A dla osób, którym papier nie wystarcza, zawsze pozostają blejtramy: 


Jak widać zarówno wybór bazy, jak i sposoby utworzenia na niej tła, dają olbrzymie możliwości. To co przedstawiłam, to tylko kilka z setek możliwości, jakie daje scrapbooking. Zachęcamy gorąco do poszukiwania swoich form scrapowych baz!

Katrina 

4 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł...fajny cykl, będę zaglądać - jako początkująca w tym temacie chyba skorzystam najwięcej:)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajny cykl, blejtram fantastyczny!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł z tym elementarzem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :-)