wtorek, 3 czerwca 2014

I Komunia Święta w bieli


Sezon komunijny w tym roku ma się już ku końcowi, ale ja chciałabym jeszcze pokazać Wam kartkę, którą przygotowałam właśnie z myślą o I Komunii Świętej. Wykonałam ją na bazie w formacie DL, niemal w całości z papieru wizytówkowego. Wzorowałam się na tej pięknej kartce Klaudii --> klik, klik, chociaż ciężko nazwać to liftem ;-)


Jako główną ozdobę kartki wykorzystałam dużą, tekturową hostię, którą otoczyłam filigranową ramką. Ramkę pokryłam śnieżnobiałym brokatem i crackle accents. Dodałam też papierowe kwiatki, które nadały kartce lekkości i elegancji. Wykorzystałam klasyczne, drobne, białe różyczki, które sprawdzają się zawsze i wszędzie ;-) A oprócz nich na kartce znalazły się piękne róże z tiulem (chyba moje ulubione kwiaty ze wszystkich dostępnych w Rapakivi) oraz oryginalne białe zawilce z brokatem. Kwiatową kompozycję uzupełniłam pręcikami w kiściach, które podzieliłam i pojedynczo "poupychałam" pomiędzy kwiatami. Kilka białych motylków i półperełki dopełniły całości. 


Myślę, że prosta, uniwersalna kompozycja kartki sprawdzi się także przy innych okazjach. Komunijną hostię można zastąpić np. sercem i już mamy kartkę ślubną :-)

Pozdrawiam cieplutko,


Ivy


Wykorzystane materiały:

- baza do kartek DL biała;
- papier wizytówkowy biały len;
- hostie tekturowe, duże;
- drobne, białe różyczki;
- białe róże z tiulem;
- białe zawilce z brokatem;
- pręciki w kiściach w kolorze białym;
- półperełki 3 mm białe;
- brokat "Pierwszy śnieg";
- kosteczki dystansujące 3D.

3 komentarze:

Dziękujemy za komentarz :-)