piątek, 26 kwietnia 2013

Weekend z Noami - dzień. 1 - kurs na broszkę :-)

Witajcie,

dzisiaj mam ogromną przyjemność powitać w naszych skromnych progach naprawdę długo oczekiwanego Gościa. W tym miejscu należałoby pozdrowić holenderską pocztę, ale nie bądźmy dzisiaj zbyt złośliwi ;-P Aniu, ogromnie Ci dziękuję, że zgodziłaś się gościć na naszym blogu, szczególnie teraz, w tak intensywnym dla Ciebie czasie, kiedy już niedługo na świecie pojawi się Twoje drugie dziecko :-)

Tym, którzy jeszcze się nie domyślili, kto do nas zawitał z przyjemnością ujawniam, że naszym Gościem w ten weekend jest Noami. Myślę że przedstawiać Jej nikomu nie trzeba, ale zachęcam Was gorąco do zaglądania na jej blog, gdzie możecie zobaczyć jej piękne, nie tylko scrapowe prace ---> http://noamiworld.blogspot.nl/

Ale nie przedłużając już oddaję głos naszemu Gościowi :-)Przedstawiam szybki kursik na broszkę z użyciem papieru i materiałów z Rapakivi. Do zrobienia jej zainspirował mnie papier Just a Note pasek nr 2 ze znaczkami. Sama kolorystyka jest tak delikatna, że idealnie wpasowała się w filc tworząc subtelną ozdobę.

1. Co jest nam potrzebne?

- filc 
- guzik
- tasiemka
- sznurek 
- igła i nici
- klej na gorąco
- nożyczki


2. Wycinamy dowolny motyw znaczka i obklejamy perełkami


3. Docinamy 3 kawałki filcu, wielkość zależy od tego jaka chcecie dużą mieć broszkę, również kolorystyka i ilość  warstw filcu może być dowolna. Ja jedną warstwę pocięłam ozdobnymi nożyczkami, chodź nie było łatwo ;)


4. Teraz należy albo zszyć warstwy albo podkleić klejem na gorąco. Ja je najpierw lekko podszyłam na środku a potem krawędzie zakleiłam klejem


5. Następnie przyszyłam sznurek perełek6. Na końcu ozdobiłam kokardkę guziczkiem i tasiemką i podkleiłam do całościi oto mamy gotową broszkę :) możecie sam znaczek potraktować lakierem czy może medium do spękań, ogólnie rzecz biorąc taka broszka może powstać ze wszystkiego i jak sami widzicie dość szybko :) 


Bardzo dobrze się wkomponowała do mojej ciążowej bluzeczki :)
 

Mam nadzieje że zachęciłam Was do skorzystania ze znaczków czy innych elementów papierów Rapakivi w troszkę inny sposób niż scrapowy ;)

Noami


Wykorzystane materiały:

- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Just a Note #2;

2 komentarze:

Dziękujemy za komentarz :-)