piątek, 15 lutego 2013

Weekendowe Wyzwanie Ekspresowe #2

Witajcie,

nadszedł czas na kolejne wyzwanie ekspresowe. Tym razem mamy dla Was zabawę kolorami.


Prosimy Was o przygotowanie dowolnej pracy w odcieniach żółtego i niebieskiego. W pracy mogą znaleźć się kolory neutralne - biały, kremowy/beżowy lub czarny, ale dominować powinien żółty i niebieski :-)

W zamian mamy dla Was dopasowaną kolorystycznie nagrodę:


W skład zestawu wchodzą:

- papier Hot&Cold #2 (2 szt.);
- papier Hot&Cold #4 (2 szt.);
- papier Hot&Cold #6 (2 szt.);
- papier Be Optimistic #1 (2 szt.);
- papier Be Optimistic #3 (2 szt.);
- papier Be Optimistic #5 (2 szt.);
- żółte słoneczniki;
- niebieskie różane pąki;
- duże, żółte różyczki;
- białe, drobne różyczki;
- kilka metrów żółtych i niebieskich wstążeczek :-)


Jak wyglądają zasady zabawy?
Tak, jak w innych wyzwaniach, trzeba będzie przygotować pracę według określonych wytycznych.
Praca musi być nowa, niepublikowana nigdzie wcześniej. Na wyzwanie możecie zgłosić tylko jedną pracę.
Nie musicie wykorzystać w niej materiałów ze sklepu Rapakivi, ale będzie nam miło, jeśli tak się stanie.
Prosimy też, aby w poście na Waszym blogu pojawiła się informacja, że bierzecie udział w naszej zabawie.

Na Wasze prace czekamy do niedzieli 17 lutego do północy. Spośród wszystkich zgłoszonych prac wybierzemy jedną. a jej autora/autorkę nagrodzimy zestawem naszych produktów. 

środa, 13 lutego 2013

So happy together

Jutro Walentynki... z tej okazji pomogłam siostrze przygotować prezent dla jej chłopaka i wspólnie stworzyłyśmy scrapa z ich wspólnym zdjęciem:


Obok zdjęcia umieszczonego na kostkach 3D znalazła się metka z glanów, które oboje namiętnie noszą:


Oprócz tego na przecięciu się papierowo-wstążkowych pasków dorzuciłam kwiatka i etykietki z paska kolekcji Hot&Cold:


A z paska kolekcji Be Optimistic wycięłam motylki, które lekko podkolorowałam:


I oczywiście celowo na bazę wybrałyśmy papier w serduszka - idealny na Dzień Zakochanych.
Przy okazji życzę wszystkim udanych Walentynek i dużo miłości!

- Katrina

Do wykonania mojego scrap użyłam następujących materiałów ze sklepu Rapakivi:
papier Hot&Cold #5
papier Winter Elegance #5
pasek Be Optimistic #1
pasek Hot&Cold #1
czerwona wstążka w groszki 10 mm
czerwona różyczka 20 mm

poniedziałek, 11 lutego 2013

Przedstawiamy nowe DT

Witajcie,

dzisiaj mamy przyjemność ogłosić wyniki naszego pierwszego DT Call. Dziękujemy bardzo serdecznie za wszystkie przesłane zgłoszenia. Bardzo miło przeglądało nam się Wasze blogi i cieszymy się, że dzięki temu mogłyśmy poznać Was troszeczkę bliżej.

Do DT miała dołączyć jedna, maksymalnie dwie osoby, ale ostatecznie zaprosiłyśmy do naszego grona aż trzy fantastyczne projektantki. Nie będziemy już dłużej trzymać Was w napięciu, bo trochę zwlekaliśmy z ogłoszeniem wyników ;-P 

Oto nowe twarze naszego Design Teamu ;-)



kigabet vel Ki




Jestem absolwentką ASP w Wrocławiu na wydziale Ceramiki ...

Od trzech lat "bawię się" tworząc swój blog "coś z niczego" obecnie ---> HANDMADE by Ki

Interesuje mnie wszystko co "nowe" i niepoznane ... jednocześnie staram się przy tym zachować własną niezależność i indywidualność - nie podążam za trendami, nie "ścigam się" ...

Moje prace w wiekszości wykonane są z materiałów recyklingowych w ten sposób chcę pokazać, że można stworzyć "coś z niczego" ...


Najczęściej robię kartki bazując na "swoich" recznie malowanych papierach, ostatnio sięgnełam po znacznie wiekszy format 30/30 cm, czyli zaczełam robić scrapy :)


Lista pozostałych rzeczy, którymi się zajmuję jest naprawdę długa - poniższe tagi najlepiej je obrazują (w kolejności alfabetycznej):  biżuteria, broszki, ceramika, digi-scrapy, druty i szydełko, eko_torebki, filc, gipsoryty, igła i nitka, rysunek, rzeźba, masa solna, szkło, malarstwo, tattoo ...

Artystyczne dokonania Ki możecie śledzić na Jej blogu: http://handmadebyki.blogspot.com/



Klaudia/Kszp




Mam na imię Klaudia i jestem nałogową scrapoholiczką ;)


Tak naprawdę to jestem głównie mamą i żoną. Mam dwóch synków (mają 5 i 3 lata). Dwa lata temu przeprowadziliśmy się do Szwajcarii (wcześniej mieszkaliśmy we Wrocławiu). To właśnie tutaj zaczęłam przygodę ze scrapbookingiem. Na moim blogu możecie zobaczyć jej początki oraz w jakim kierunku zmierza. Tworzę głównie kartki. Uwielbiam zabawę z papierem. Jest to dla mnie najlepszy odstresowywacz i metoda na oderwanie się od problemów. 

Nie wiem, czy mam jakiś styl i czy to co robię jest dobre, ale sprawia mi naprawdę dużo frajdy. A chyba o to głównie chodzi :) Staram się rozwijać i uczyć nowych technik, choć różnie mi to wychodzi. Bardzo chciałabym uczestniczyć kiedyś w warsztatach mediowych. Niestety na razie ze względu na miejsce zamieszkania i małe dzieci jest to raczej niemożliwe.

Przepiękne prace Klaudii znajdziecie na Jej blogu: http://kszp.blogspot.com




Zuzanka





W ciągu dnia zabiegana mama dwójki dzieci, wieczorami - twórcza dusza przelewająca emocje na papier. Jestem uzależniona od scrapbookingu :) Bardzo lubię robić kartki, stale powiększam kolekcje albumów ze zdjęciami moich pociech, czasem wyżywam się również twórczo robiąc scrapy. Kocham pastele i delikatny styl vintage, ale nieobce są mi również eksperymenty z kolorami. Cieszę się, że będę mogła stanowić część ekipy Rapakivi :)


Czarujące prace Zuzanki możecie obejrzeć na Jej blogu: http://zuzanka-czaruje.blogspot.com/


Serdecznie witamy w naszym gronie nowe projektantki :-)))

Prócz tego w naszym DT nadal inspirować Was będą:

Ivy

Karmeleiro

Katrina

Noomiy 

witch_m

Większe DT to więcej inspirujących prac, więc mamy nadzieję, że będziecie często zaglądać na nasz blog i przypatrywać się poczynaniom naszych projektantek. Jak obiecaliśmy wybraliśmy także kilkoro gości, którzybędą prezentować się na naszym blogu w ramach comiesięcznych gościnnych weekendów. A kto to będzie dokładnie, przekonacie się już wkrótce :-)

Pozdrawiamy,

DT Rapakivi

sobota, 9 lutego 2013

Rozpoczynam sezon ślubny.

Witajcie! Za oknem plucha, na zmianę z szarością i słoncem, a ja zabrałam się za projekty weselne. Zostałam poproszona o wykonanie przkładowych etykietek na stoły weselne. I od razu sięgnęłam po dwa z wielu różnorodnych papierów Rapakivi, a konkretnie po kolekcję hot&cold. A dlaczego akurat po te? Ponieważ, jak tylko je po raz pierwszy zobaczyłam, to czułam, że odnajdą się w ślubnych klimatach.

 Etykietki są dwustronnie ozdobione. Z jednej strony znajduje się numer stolika a z drugiej inna forma ozdoby.


Oczywiście etykietki są przystosowane do tego, by można je było umieścić w specjalnych stojaczkach.

 


I jak Wam przypadły do gustu?

Wykorzystałam:
papier hot&cold nr 2
papier hot&cold nr6
hot&cold pasek 2
niebieskie róże
biała różyczka

Pozdrawiam Was serdecznie,
Karmeleiro

czwartek, 7 lutego 2013

Z serduszkiem w kropki...

Bo właśnie w nim się zakochałam i to bez pamięci!
Wg mnie ten kropeczkowy papier ma w sobie trochę figlarności,
a za razem jest bardzo słodki..



I warstwy, dużo warstw.



I oczywiście cudowne czerwone kwiatki-goździki...
Dodają całości uroku, niczym wisienka na torcie :)


Dodatkowo z tymi serduszkami przygotowałam niesamowicie proste,
miniaturowe kartki:


Tutaj użyłam dodatkowo piaskowego H&C#3
i trochę WE#1



A kropkowy papier z serduszka to nic innego jak pasek z dodatkami H&C

Mam nadzieję, że moje serduszka zagrzały Was do walentynkowego działania, czas najwyższy!

noomiy

wtorek, 5 lutego 2013

Wyzwanie #14 - z sercem

Witajcie,

w styczniowym wyzwaniu zadaniem było przygotowanie craftowego upominku dla Babci lub Dziadka. Nasz nowy odświeżony banerek top3 


otrzymują:




Gratulujemy serdecznie :-)

A nagroda główna - bon 50 zł i możliwość zaprezentowania się na naszym blogu w ramach kolejnego wyzwania wędruje do osoby, kryjącej się pod nr...


...27, czyli miesz-Anki :-) Gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w sprawie odbioru nagrody (iwona@scrapakivi.com)

Zapraszamy do nowego, lutowego wyzwania. Tym razem wytyczne podaje Agnieszka - Ona_i_ja


Witam serdecznie.


Cieszę się ogromnie, że mam dzisiaj przyjemność gościć na blogu Rapakivi.


Bardzo nie lubię pisać o sobie, ale... Mam na imię Agnieszka, w sieci jestem znana pod nick’iem “Ona_i_ja”. Moja przygoda ze scrapbookingiem rozpoczęła się w 2009 roku, gdy spróbowałam zrobić kartkę na rocznicę ślubu. Od tamtej pory bawię się papierkami, czasami z mniejszymi lub dłuższymi przerwami.

Czy mam własny styl? Nie wiem, czasami mam chęć na coś prostego, czasami nie mogę się obejść bez przepychu dodatków, więc mój styl zależy bardzo od mojego nastroju. Uwielbiam warstwy i pracować na podstawie mapek.

Oprócz scrapbookingu uwielbiam decoupage, szydełko i oczywiście moją rodzinę. Mam cudowną parkę, która jest największą moją inspiracją.

W ramach nowego wyzwania chciałabym aby w Waszej pracy zagościło serce. Może być jedno, a może być ich jak najwięcej. Serce może być głównym motywem, a może być tylko maleńkim dodatkiem, ale musi się znaleźć w Waszych pracach.


Ja zrobiłam walentynkę w kształcie serca, gdzie serce pojawia się jeszcze raz i jeszcze raz.

Mam nadzieję, że wyzwanie przypadnie Wam do gustu i zasypiecie Rapakivi masą przepięknych prac.

Nasze projektantki również przygotowały dla Was inspirujące prace.



Katrina przygotowała scrap ze swoim puchatym przyjacielem


Wykorzystała w niej:

- papier Be Optimistic #6;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Be Optimistic #1;
- pomarańczową wstążkę w gałązki i groszki;
- żółtą wstążkę w gałązki i groszki;
- żółtą wstążkę w róże;
- karmelową wstążkę w różyczki.

Ivy przygotowała kartkę ślubną z bogatą, kwiatową kompozycją:


Użyła w niej materiałów ze sklepiku Rapakivi:

- papier wizytówkowy "białe płótno";
- papier Winter Elegance #2;
- papier smooth absolute white;
- duże, różowe róże o poskręcanych płatkach;
- malutkie, klasyczne różyczki w kolorze różowym;
- kremowe, delikatne róże;
- perłowe pręciki w kolorze kremowym.

Noomiy stworzyła pełną warstw walentynkową kartkę:



W pracy wykorzystała takie materiały z naszego sklepu:

- karton Infra Red;
- papier Hot&Cold #3;
- papier Hot&Cold #5;
- małe różyczki w kolorze białym;
- większe różyczki w kolorze białym.


Magda (witch_m) również przygotowała kartkę, ale w zupełnie innej kolorystyce:




Do jej stworzenia wykorzystała:

- papier wizytówkowy białe płótno;
- papier Be Optimistic #5;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Be Optimistic #2.


Zanim przystąpicie do wyzwania, przypominamy o kilku zasadach:

- do wyzwania można zgłosić tylko jedną pracę;

- praca zgłoszona do wyzwania powinna być nowa, niepublikowana nigdzie wcześniej;

- wyzwanie można łączyć z innymi;

- nie musicie używać produktów Rapakivi, ale będzie nam bardzo miło, jeśli pojawią się one w Waszej pracy :-) 


Na Wasze prace od serca czekamy do 25 lutego :-)

niedziela, 3 lutego 2013

Eksplodujące walentynki ;-P

Witajcie,

tym razem, w związku z nadciągającymi walentynkami, przygotowałam małą inspirację dla zakochanych. Takie niewielkie, skromne pudełeczko o wymiarach 8 x 8 x 8 cm:


Bazę pudełka przygotowałam z białego papieru wizytówkowego (dokładnie jest to biały len) i ozdobiłam prawdziwie walentynkowym Hot&cold #5 - ścianki jego serduszkową stroną, a wieczko czerwoną w bordowe zawijasy. Dodałam wstążeczkę i tag z wycięty z paska #1, na którym można umieścić imię obdarowanej osoby.

W środku pudełeczko nie wygląda aż tak skromnie ;-)


Z resztek wizytówkowego papieru powycinałam ozdobne rameczki, dodałam elementy z paska z wycinankami Hot&Cold #1. Z jego resztek wycięłam maleńkie stokrotki, ich środki ozdobiłam perłowymi koralikami. Dodałam też własnoręcznie wykonane tagi z napisami wydrukowane na papierze smooth absolute white. Na środku pozostawiłam puste miejsce na miłosne wyznania, ale pudełeczko spokojnie pomieści też...


...inne pudełeczko,  na przykład takie z pierścionkiem zaręczynowym ;-)

Pozdrawiam serdecznie i udanej niedzieli Wam życzę :-*


Ivy


W swojej pracy wykorzystałam materiały ze sklepiku Rapakivi:

- papier wizytówkowy biały len;
- papier Hot&Cold #5;
- pasek z elementami do samodzielnego wycięcia Hot&Cold #1;