piątek, 1 czerwca 2012

Przepis na... grę planszową :-)

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam dość nietypowy przepis na... Z okazji Dnia Dziecka przygotowałam prostą, ale bardzo kolorową grę planszową ;-) Chińczyk, warcaby, węże i drabiny i mnóstwo innych fantastycznych gier, w które grałyśmy z moją młodszą siostrą czasem całymi godzinami to jedne z najmilszych wspomnień mojego dzieciństwa. Myślę, że nie tylko mojego ;-) I chociaż dzieci nie posiadam, postanowiłam odbyć taką podróż w czasy, kiedy sama byłam dzieckiem.Tyle przydługiego wstępu. Zabieramy się do pracy!

Potrzebujemy:

 

- jeden duży (12" x 12") arkusz papieru do scrapbookingu - ja wybrałam delikatny, pastelowy i w miarę neutralny Be optimistic #4;
- brystol lub tektura - zdecydowałam się na gruby papier rough absolute white;
- ścinki kolorowych papierów - moje pochodzą z kolekcji Be optimistic;
- dziurkacz kółko 2,5 cm;
- nożyk, skalpel, mata do cięcia;
- klej lub taśma w kleju;
- czarny pisak lub marker.

1. Papier do scrapbookingu przyklejamy na brystol/tekturę, docinamy do odpowiednich rozmiarów (w moim wypadku 30 cm x 30 cm).
2. Ze ścinków wycinamy dziurkaczem kółka - to zadanie możemy zlecić naszemu dziecku ;-) Ja dodatkowo wykrojnikiem wycięłam 2 rozetki. Posłużą one jako start i meta naszej gry.


3. Układamy elementy na planszy. Ja postanowiłam zrobić spiralkę, ale wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej.4. Przyklejamy wszystkie kółeczka do  planszy.
5. Markerem dorysowujemy pozostałe elementy - kropeczkami połączyłam kółka, dorysowałam strzałki, które pokazują, jak z jednego pola przeskoczyć na drugie. Niektóre kółka obrysowałam kropeczkami - te pola oznaczają stratę kolejki. 

I gra gotowa :-)


Mam nadzieję, że spodoba Wam się mój przepis. Jest prosty, nie wymaga użycia zbyt wielu materiałów i pozwala na wykorzystanie ścinek, które zalegają w Waszych scrapkącikach ;-) Myślę, że może to być bardzo fajny pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka, który możecie wykonać razem z Waszymi maluchami. Bo przecież najcenniejszą rzeczą, którą można ofiarować dziecku jest czas ;-) 

A wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzę wszystkiego naj, naj, najlepszego :-)))

Buziaki :-*

Ivy


Użyte materiały:

6 komentarzy:

 1. wow, rewelacyja, niezwykła gra! Super pomysł!!

  OdpowiedzUsuń
 2. super gra!!!! bardzo optymistic:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł:-) kiedyś sama zrobiłam sobie scrabble, ale to długo zanim zaczełam się na dobre zajmować okołoscrapowymi róbótkami, a kolorowe grube papiery w sam raz do tworzenia własnych planszówek się nadają!

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem nauczycielką angielskiego również i często tworzę gry dla uczniów, że też nie pomyślałam,żeby wykorzystać kolorowe paiery! Dzięki za inspiracje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zuchy ZHP z Poznania bardzo dziękują za inspirację :) Zapraszamy do oceny efektu naszych starań: sprytnegasienice.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :-)