czwartek, 28 czerwca 2012

SCRAPOWY ELEMENTARZ - rozdz. 3: Media

Początkowo planowałam zupełnie inny temat na trzeci rozdział naszego Scrapowego Elementarza, ale dziewczyny z DT Rapakivi poprosiły, abym zajęła się mediami w scrapach...
...jednakże nie będzie to typowa klasyfikacja mediów, a raczej zbiór inspiracji. Osobom, które szukają nieco teorii na ten temat, polecam artykuł Asicy.

Pisząc o scrapowych tłach, wspomniałam trochę o mediach, pokazując moją pracę z wykorzystaniem farbek akrylowych i masek: 


A także przedstawiając przepiękne chlapania Noomiy: 


 Oraz ecolinowy zaciek Asicy:


Na dzisiaj dodatkowo przygotowałam pracę z mediowym tłem (strona pomarańczowa to ecolinowe zacieki, niebieska strona zrobiona została tuszami distress przy pomocy szablonu): 


Poza tym pobawiłam się jeszcze raz maskami - tym razem jednak używając tuszów distress (potuszowałam także brzegi papierów): 


I chciałam pokazać delikatny efekt chlapania rozcieńczoną farbą akrylową na tym wakacyjnym scrapie: 


Asica z kolei przygotowała mocno mediowego scrapa, w którym wykorzystała gesso, ecoliny i glimmer mista (wkrótce zdradzi Wam nieco więcej na temat techniki tego scrapa): 


Natomiast Noomiy skupiła się nieco na użyciu kredek jako scrapowych mediów, pokazując wykorzystanie suchych pasteli: 

 

Oraz kredek świecowych: 


Zdajemy sobie sprawę, że temat mediów jest bardzo obszerny i udało nam się ledwie odsłonić malutki czubek wielkiej góry lodowej... ale mamy nadzieję, że nasze prace będą dla Was inspiracją do własnych mediowych poszukiwań...

Pozdrawiam, 

Katrina

2 komentarze:

Dziękujemy za komentarz :-)