poniedziałek, 20 lipca 2020

Dobrze się składa :) - kartki-książki

Witajcie,

od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem pokazania Wam jak składa się różne bazy i pudełka dostępne w Rapakivi. Chciałam też, żeby odpowiednie instrukcje pojawiły się przy produktach w sklepie. Ponieważ czas nie jest ostatnio moim sprzymierzeńcem, wszystko po prostu się odwlekło. Pomysł jednak wciąż siedział mi w głowie, a z nieocenioną pomocą przyszła mi nasza ambasadorka Ania - Rudolph, która przygotowała specjalnie dla nas krótki filmik oraz instrukcję, jak składać taką bazę. Kartka-książka jest piękną formą, ale niełatwą. Składanie bazy wymaga pewnej dawki opanowania, precyzji i spokojnych rąk. Gotowe, pobigowane harmonijki to gigantyczne ułatwienie, ale jeśli przy ich składaniu nie będziemy dostatecznie uważni, na niewiele się zdadzą. A przyznam szczerze, że Ania w składaniu książek jest po prostu mistrzynią :) i do tego podpowiedziała nam nowy produkt na kiviowe półki - malutkie harmonijki (kliknięcie w zdjęcie przeniesie Was do sklepu), które zmieszczą się nie tylko do książki 14 cm x 14 cm x 2 cm, ale i do exploding boxa. 


W kwestiach harmonijkowych nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa ;)

Zanim oddam głos Ani, powiem tylko, że w naszym sklepie znajdziecie 20 wzorów kartek-książek - 5 rozmiarów w 4 różnych wariantach kolorystycznych. Bazy możemy też przygotować na indywidualne zamówienie, wg podanych przez Was wymiarów, w Waszych ulubionych kolorach :) Ania w swoim filmie używa bazy białej i kremowej, zmieszanych ze sobą.

Ponieważ bardzo chcielibyśmy zachęcić Was do wypróbowania naszych baz od dzisiaj do środy 22 lipca do północy w sklepie można skorzystać z promocji:A teraz oddaję głos Ani :)
Hej, hej... choć dawno mnie tutaj nie było, dziś zaglądam do Was wraz z tutorialem, który (mam nadzieję) pokaże Wam, jak banalnie proste jest złożenie kiviowych baz.

Wiem, że na pierwszy rzut oka mogą wydawać się problematyczne, ale uwierzcie mi - nie taki diabeł straszny ;))

Przygotujcie:

- bazę "kartki książki" (dowolny format),
- kostka do bigowania,
- klej/klej na gorąco,
- spinacze biurowe.

Każda baza "kartki książkowej" od Rapakivi składa się z pięciu elementów - bazy zasadniczej (okładki) i czterech zbigowanych arkuszy tworzących boki książki.

Zaczynamy od bigowania wszystkich elementów wzdłuż wyznaczonych linii. Boki składamy naprzemiennie, by stworzyły "harmonijkę". 

By ułatwić sobie złożenie i sklejenie harmonijkowych boków, posegregujcie je układając wzdłuż bazy okładki... Przy bazach kwadratowych - każdy z boków jest równy, więc kolejność nie ma tu znaczenia; przy bazach pionowych lub poziomych, pamiętajcie, by boki łączyć ze sobą naprzemiennie: krótki + długi + krótki + długi.

Zbigowane harmonijki składamy ze sobą łącząc poszczególne końce naprzemiennie przetykając je między sobą, by utworzyły kąt prosty. By ułatwić sobie złożenie pełnej ramki, każdy z "kątów" przed sklejeniem  możecie spiąć klipsem do papieru.

Gdy ramka będzie już złożona i prosta - czas na klejenie. Nie musicie sklejać ze sobą każdej przebigowanej warstwy. Wystarczy, że skleicie pierwszą z wierzchu, po obu stronach ramki (z góry i od spodu), ramka będzie stabilna i nie rozsypie się Wam w dłoniach ;))

Przed jej wklejeniem do bazy (okładki), warto zastanowić się nad koncepcją Waszego projektu (czy np. nie chcecie w ramie zamieścić życzeń, które zdecydowanie łatwiej wkleić, podkładając je pod ramkę, niż docinać je na jej wymiar).

Weźcie też pod uwagę typ wiązania/zamknięcia kartki, może się okazać, że również kawałek wstążki czy taga, do którego ją przywiążecie, potrzebujecie umiejscowić pod spodem, nim wkleicie ramę ;))

Reszta leży już tylko po stronie Waszej wyobraźni ;)))W swojej pracy Ania wykorzystała Takie produkty Rapakivi:

1 komentarz:

  1. Świetny film.Dla początkujących , miodzio.
    Miałam kiedyś problem, by równo złożyć swoją pierwszą książkę, potem poszło już lepiej.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz :-)